Gyakori kérdések a Szabás-Varázs Alkotóház varró, szabásminta-szerkesztő és patchwork tanfolyamaival kapcsolatban
Miért kell megtanulni a szabásminta-szerkesztést (szabásminta készítést), és miért nem elég csak kimásolni azokat valamilyen újságból (pl. Burda)?
Azért érdemes megtanulni a szabásminta szerkesztést, mert az újságokban legfeljebb 10 méretre van szabásminta, a Földön meg 7 milliárd ember él, mind más és más méretekkel.
Az újságok szabásmintái – érthető okokból – arányos testalkatra készülnek, de mindenki tudja, hogy a többségünk nem rendelkezik arányos testalkattal.
De a fazon sem mindegy. A tanfolyamainkon azt is megtanulhatod, hogy miként kell szabásvonalakat áthelyezni úgy, ahogy azt elképzeled, megtervezed magadnak.
A profi szabásminta készítés az alapja annak, hogy bármilyen testalkatra és bármilyen fazonban el tudj készíteni egy ruhát.
Van olyan tanfolyam, ahol azt ígérik, hogy egyetlen hétvégén meg lehet tanulni varrni. Ha ez lehetséges, akkor a Szabás-Varázs Alkotóház miért nem tart ilyen 3 napos tanfolyamokat?
Nagyon fárasztó mind szellemileg, mind fizikailag is egyfolytában tanulni és dolgozni is a megvarrandó ruhadarabon. Azt a rengeteg technikát, amit a Szabás-Varázs Alkotóház szabás-varrás tanfolyamain megtanulsz, ilyen rövid idő alatt képtelenség megjegyezni. Egyetlen hétvége alatt csak egy felületes tudáshoz lehet hozzájutni.
Sőt, a megtanultakat ráadásul még a tanfolyam ideje alatt folyamatosan gyakorolni is kell.
Miért?
Azért, mert ahhoz, hogy a későbbiekben önállóan merj dolgozni, ehhez nagyfokú magabiztosságra van szükség. Ezt a magabiztosságot viszont csak úgy tudod megszerezni, ha a tanfolyam közben folyamatosan gyakorolsz, és az esetleges hibákat, hiányosságokat a következő tanfolyamon korrigálni tudod.
A rövid idő alatt megtanultakat rövid idő alatt el is fogod felejteni. És ekkor az alkotás varázsa helyett a bosszúság érzését fogod átélni…
Miért kell "csomagban" tartani az "Alap", a "Kezdő" és a "Blúz" tanfolyamot? Miért nem lehet ezeket szétbontani?
Azért, mert a Szabás-Varázs Alkotóháznak az első pillanattól az a filozófiája, hogy tényleges tudást adjunk a jelentkezőknek. Ezért nem alkalmazunk semmilyen trükköt annak érdekében, hogy valakit elcsaljunk egy „varrogató” tanfolyamra, hogy utána majd „rá lehessen venni” őt egy komolyabb tanfolyamra.
Nálunk nyilvánvalóan egy komplett tudást kapsz, amelynek birtokában sokkal több dolgot is meg tudsz majd csinálni annál, mint amit előre el tudtál képzelni.
Sőt, ha utánaszámolsz, ezt a valódi és komplett szabás-varrás tudást jóval kevesebb pénzért fogod megkapni, mintha különböző „alibi, felvezető” tanfolyamokat csinálnánk a valódi tudást adó tanfolyam előtt.
Mit kell hozni a szabásminta-szerkesztő tanfolyamra?
- 30 cm-es vonalzó
- Görbe-vonalzó
- Grafitceruza
- Színes ceruzák, vagy színes tollak
- Radír
- Vázlatok füzet (lapmérete 3 és 4 cm-rel szélesebb, ill. hosszabb az A4-es lapnál, sima lapokból áll, és félfamentes vagy famentes)
- Jegyzetfüzet
- A4-es lapok
- Olló
- Ragasztó (stift)
- Szabócenti
- Háztartási csomagoló, ami ötösével van csomagolva a papír-írószerben és a mérete 80X120 cm.
Az utolsó foglalkozásra olyan anyagot kell hozni, amit a tanfolyam ideje alatt megbeszélünk.
Miért a "Vázlatok füzetbe" szerkesztünk, miért nem eredeti méretben?
Ennek több oka van:
- A szabó szakmában a szabásminta szerkesztésének ez a legbeváltabb módja. A méréseket ebben a negyedére kicsinyített méretben – szaknyelven – negyedes centivel végezzük. (A negyedes centit a Szabás-Varázs Alkotóház biztosítja számodra.)
- Ez a szerkesztés a jövőre nézve egy „puska” lesz, amit bármikor elővehetsz, és a „puskarajzba” beírt képletekbe behelyettesítheted azokat a méreteket, amit nagyban bármikor szerkeszthetsz, akkor már rendes centivel, nagy, háztartási csomagoló papírra.
- A füzetben nem csak a szerkesztéseket rajzoljuk meg, hanem az összes számítási képletet is leírjuk, valamint azokat az állandószámokat is, amelyek szükségesek egy tökéletes, a terveket, elképzeléseket és legfőképpen az alakot(!) követő szabásminta szerkesztéséhez.
- A füzetben a szabásmintát az anyagra történő felfektetéshez élethűen elkészítjük, beragasztjuk. Így azután ki tudjuk számolni, hogy mennyi anyagot kell venni a megszerkesztett ruhadarabhoz.
Mit kell hozni a varró-tanfolyamra?
- Olló
- Gombostű
- Kézi varrótűk
- Vonalzó
- Szabócenti
- Szabókréta, vagy laposra elkoptatott szappan is nagyon megfelel (sőt!)
- Olyan cipő, vagy papucs, amit a leeső gombostű nem szúrhat át.
- Jegyzetfüzet, amibe a munkafolyamatokat lehet írni
Farmernadrágot tanulunk-e felhajtani, hogy ne kelljen többet elvinnem felvarratni 800-1000 Ft-ért darabját?
Igen, természetesen, amikor tanulod a nadrág készítését, ezt is meg fogod tanulni. 🙂
A kezdő varrótanfolyam elvégzése után tudok-e ágyneműket, terítőket varrni?
Igen, sőt, annál még sokkal többre is képes leszel!
Tudok-e szatyrokat, táskákat, neszesszereket varrni a kezdő varrótanfolyam elvégzése után?
Igen, annyi technikát, szakkifejezést megtanultok a kezdő varró tanfolyamon, hogy azután azokat is el tudjátok készíteni. Sőt, az interneten számos leírást lehet róluk találni. A szakszavakat ezután a tanfolyam után megértitek, és tudni fogjátok, hogy egy adott fogás miért és hogyan alkalmazható. (Kattints a képre és nézd meg, mit alkottak azok, akik már elvégezték a szabás-varrás tanfolyamot.)
Amikor elvégzem a varrótanfolyamot, utána, mint betanított varrónő, el tudok-e helyezkedni egy varrodában?
Igen, amennyiben a tanfolyamon tanultakat otthon gyakorlod rendszeresen, hogy rutinná váljon minden egyes művelet.
Jöhetek-e úgy a patchwork tanfolyamra akkor, ha egyáltalán nem tudok géppel varrni?
Nem, a patchwork tanfolyamra csak gyakorlottabb varrógép-használók jöhetnek.
.
Kezdőlap (összesített infók - egyetlen oldalon) »
Alap + kezdő + blúz varrótanfolyam »
Alap + kezdő + blúz - szabásminta-szerkesztő tanfolyam »
Haladó szabásminta-szerkesztő tanfolyam »
Szabásminta méretvétel - videók »
Mire figyelj egy szabás-varrás tanfolyam kiválasztásakor? »
Legközelebb induló tanfolyamaink »
Tanítványaink alkották - képek »